Fundacja ZaZuZi Katowice - Pomoc niepełnosprawnym, edukacja, rehabilitacja

Fundacja ZaZuZi Katowice - Pomoc niepełnosprawnym, edukacja, rehabilitacja

Księga gości

Strona główna » Księga gości

Dodaj wpis
 • Anna

  data dodania: 2023-11-16

  Będąc mamą 6 latka w spectrum autyzmu starałam się poszukiwać różnych form terapii dla syna. Tak też ok 3 lata temu trafiłam do Fundacji Zazuzi na mikropolaryzację. Dotychczas syn odbył 6 serii zabiegów. Wszystkie Zabiegi były ukierunkowane na koncentrację, z uwagi na nadpobudliwość syna, trudno radził sobie z emocjami. Ponadto był w nieustannym ruchu. Na przebiegu minionych 3 lat, jako mama widzę efekty terapii w zdecydowanie większym skupieniu niż dotychczas. Zarówno w pracy z kredką, różnymi formami plastycznymi, czy w swobodnej zabawie ten czas się wydłuża. Dziecko się mniej irytuje. Syn poczynił wyraźny progres, który zauważają również bliscy po każdej odbytej serii. Dlatego też w przeciągu ok 4mcy planuje kontynuować by syn uczestniczył w kolejnej seri zabiegów. Dla mnie wartością dodaną jest również to, że Terapeuta prowadzący posiada duża empatię do pracy z dziećmi.

 • Mama Filipa

  data dodania: 2022-02-28

  Jestem mamą siedmioletniego Filipka- nopa. Syn urodził się zdrowy jednak po szczepieniu cofnął się całkowicie w rozwoju, przestał rozumieć mowę, nie chciał się przytulać, mylił mnie z mężem, mówiąc do mnie tato, a do niego mamo, przestał utrzymywać kontakt wzrokowy, nie reagował na swoje imię. Od trzeciego roku życia prowadziliśmy intensywne terapie w tym w komorze normobarycznej i obfitą suplementację. Trzy lata temu trafiliśmy na mikropolaryzację. Po każdej sesji przybywa nowych, słów, zdań, umiejętności, gestów. Nigdy nie zapomnę, jak Filipek przyszedł do mnie, objął me ramię i patrząc prosto w oczy powiedział: Kocham Cię. Z radością obserwuję jak Filip do nas wraca z tej dziwnej podróży. Jeszcze niedawno był dzieckiem „za szkłem”, a dziś jest coraz bardziej tu z nami. Rozumie emocje, potrafi je nazwać, dobrze dobiera słowa, gesty i mimikę, inicjuje zabawę z dziećmi, rysuje, śpiewa, tańczy, jest kreatywny. Serdecznie dziękuję za wspólną walkę o synka. Wygrywamy kochani, dzięki wam terapeutom i mojej wytrwałości. Systematyczność w działaniu jest tu kluczem, większość osób, które chcą ratować swoje pociechy liczą na efekty w miesiąc, to tak jakby iść przepracować miesiąc i żyć za to cały rok, absurd prawda.Ale tak jest, brakuje sił i ja to rozumiem, ale przez to dzieci tracą szansę na normalność. Życzę wszystkim siły, konsekwencji w działaniu i tak wspaniałych osób obok siebie, na jakich ja miałam szczęście trafić. Mama zdrowiejącego Filipa.

 • Anna

  data dodania: 2021-01-20

  Mikropolaryzacja bardzo pomogła naszym dzieciom.Syn dzieki temu zaczął wiecej mówić, zauważać co go otacza, komunikowac potrzeby fizjologiczne.Córka stała się bardziej wyciszona,spokojniejsza. Szczerze polecam terapie

 • Dominika

  data dodania: 2020-06-24

  Druga seria mikropolaryzacji, przeprowadzona według wskazań lekarza na pierwszej wizycie, przyniosła Tomkowi (ZD, 6l.) widoczną poprawę funkcjonowania w zakresie poznawczym i behawioralnym. Rodzina oraz panie przedszkolanki raportują pojawienie się bardziej złożonych odpowiedzi werbalnych w poszczególnych sytuacjach społecznych. Dziękujemy za przemiłe spotkania w Katowicach i na pewno widzimy się za trzy miesiące!

  Dominika, mama Tomka

 • Edyta

  data dodania: 2020-06-24

  Amelka uczestniczyła w czterech cyklach zabiegowych, pierwsze efekty pojawiły się bardzo szybko. Już po pierwszym cyklu zaczęła zgłaszać potrzeby fizjologiczne, zaczęła się komunikować, czego nie było wcześniej. Poprawiła się też koncentracja. Jest to dla nas dużym sukcesem, cieszy nas szczególnie dlatego, że Amelka idzie od września do szkoły i dzięki tym zmianom będzie jej zdecydowanie łatwiej.

 • Jan

  data dodania: 2020-06-24

  Mikołaj ma problemy z mową i głównie z tego powodu zdecydowaliśmy się na zabiegi. Poprawę zauważyliśmy stosunkowo szybko, pojawiły się nowe słowa, mowa jest wyraźniejsza. Prowadząca z Mikołajem zajęcia logopedyczne pani, mimo że nie mówiliśmy jej o stosowaniu mikropolaryzacji, zauważyła dużą zmanę. Cieszymy się z  postępu u syna i będziemy kontynuować terapię. Pozdrawiam Jan

 • Artur

  data dodania: 2020-06-24

  Zdecywowałem się na terapię ze względu na zmiany jakie zaszły po udarze. W moim przypadku stymulowana była kora ruchowa. Poprawiła się znacznie motoryka prawej ręki, widzę zmiany, poprawę zauważył też rehabilitant. Jestem po dwóch cyklach zabiegowych, czekam na kolejny.

 • Małgorzata

  data dodania: 2020-06-24

  Mikropolaryzacja mózu w przypadku Zuzi dała zadziwiająco dobry efekt. Już po trzecim zabiegu, w pierwszym cyklu zabiegowym pojawiły się słowa, które wywołały u mnie zdumienie. Zuzia miała wówczas dwa i pół roku, mówiła słabo, komunikowała się prostymi słowami, nie budowała zdań. Po trzecim zabiegu jadąc ze mną w samochodzie na terapię bawiła się pudełkiem, które usiłowała otworzyć, w końcu poddała się, podała mi pudełko i powiedziała "Nie umiem". W pierwszym momencie wydawało mi się że się przesłyszałam, dwuwyrazowy komunikat użyty we właściwym kontekście, tego jeszcze nie było! Krótko potem podała mi moje ubranie i powiedziała "Dla ciebie". Przyznam że bardzo mnie to poruszyło. Zrozumiałam, że nie przesłyszałam się w samochodzie, moje dziecko zaczyna się komunikować w sposób dla mnie zrozumiały. Dotarło do mnie, że są to efekty mikropolaryzacji, szybkie i spektakularne. Od tego momentu wiedziałałam, że jest to właściwa terapia dla mojego dziecka. Zabiegi mikropolaryzacji kontynuujemy od 2015 roku. Zuzia ma aktualnie 8 lat, ma zespół Downa. Mówi  wyraźnie i czysto, dość nietypowo jak na swoje schorzenie. W zabiegach stymulujemy najczęściej motorykę mowy, korę ruchową i płaty czołowe w obszarze odpowiedzialnym za poprawę koncentracji. Zachęcam rodziców dzieci z zaburzeniami, aby zapoznali się z tą metodą, może i Wam uda się we właściwym czasie trafić na metodę, która będzie wsparciem w rozwoju Waszych dzieci i będzie procentować w dalszym życiu dziecka. Nie bójcie się terapii, o których Wasz terapeuta nic nie wie, może trzeba mu pomóc w poszerzeniu wiedzy, przekazać literaturę medyczną, pokazać badania naukowe, bądź zmienić terapeutę jeśli mamy do czynienia z ingnorancją. Drodzy Rodzice pamiętajcie, że to Wy macie największy wpływ na rozwój Waszych dzieci, zaufajcie swojej intuicji i specjalistom, którzy ciągle poszerzają swoją wiedzę nie szczędząc czasu i środków na podnoszenie kwalifikacji. 

  Małgorzata Haręzga

   

Cele fundacji

 • Stworzenie i prowadzenie miejsc twórczej edukacji dla niepełnosprawnych
 • Wspomaganie edukacji, wychowania i rozwoju dzieci i młodzieży
 • Integracja dzieci niepełnosprawnych z rówieśnikami
 • Wspieranie osób szczególnie uzdolnionych
 • Upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia
 • Działania na rzecz ochrony praw, rozwoju i pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

 • Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby. Hipokratesdalej 
 • Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie Mahatma Gandhidalej 

Fundacja ZaZuZi
ul. Barbary 3/1, 40-675 Katowice

tel.: +48 728 74 28 28
e-mail: sekretariat@fundacjazazuzi.pl

 • mozg
 • KAMERTONY
 • scio
 • dentist-428645_1920
 • brothers-457237_960_720
Fundacja Zazuzi działa na rzecz najbardziej potrzebujących, w szczególności dzieci niepełnosprawnych, chorych i obciążonych różnymi dysfunkcjami. Pomagamy również dorosłym borykającym się z nieuleczalnymi chorobami. Istniejemy by dawać nadzieję, pomagać tym, którzy usłyszeli „nic się już nie da zrobić”. Jesteśmy przekonani, że nie ma nieuleczalnych chorób, tak samo jak nie ma niegrzecznych dzieci. Należy tylko dostrzec w nich piękno i pomóc odnaleźć obszar w którym poczują się bezpiecznie i będą mogły realizować siebie.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna